Oferta

Gratulujemy decyzji o dołączeniu do społeczności lotniczej w Polsce!

Poniżej prezentujemy niezbędne informacje dotyczące ubezpieczeń dla kursantów szkół paralotniowych i spadochronowych.

Każda ze szkół prowadzi indywidualną politykę ubezpieczeniową. Zgodnie z obowiązującym prawem każda osoba znajdująca się w Polskiej Przestrzeni Powietrznej musi być ubezpieczona w zakresie OC (Odpowiedzialności Cywilnej). W związku z tym część szkół sama zgłasza kursantów, a część wymaga samodzielnego ubezpieczenia się w zakresie OC. Ubezpieczenie NNW nie jest wymagane, ale praktycznie każda szkoła dbając o swoich klientów ubezpiecza ich w tym zakresie. 

Warto uświadomić sobie, że wyżej opisane ubezpieczenia obejmują jednak minimalny wymagany prawem limit, a w zakresie NNW dość symboliczną (10.000 zł) sumę ubezpieczenia. Poniżej prezentujemy jakie możliwości mają uczestnicy szkoleń w szkołach paralotniowych i spadochronowych. Podzieliliśmy je na 3 segmenty: Zakres minimalny, zakres porządny, zakres optymalnie zabezpieczający kursanta i rodzinę

Zakres minimalny dostępny w szkołach:

Odpowiedzialność Cywilna (OC) - limit gwarancyjny 10.000 SDR - okres 30 dni - pobierz OWU

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) - suma ubezpieczenia 10.000 zł - okres 30 dni - pobierz OWU

Koszty Leczenia za granicą (KL) + NNW na dni w PZU (Europa) - suma ubezpieczenia KL 120.000zł, suma ubezpieczenia NNW 20.000zł - pobierz OWU

Zakres "must have" zapewniający realną ochronę na okoliczność nieszczęśliwego wypadku:

Suma ubezpieczenia NNW - 200.000 zł - okres 30/90/180 dni lub rok.

Orientacyjna wysokość składek w zależności od okresu:

73 zł - 30 dni / 190 zł - 90 dni / 327 zł - 180 dni / 418 zł - rok

Uwaga! Jedyny zidentyfikowany przez nas potencjalny "mankament" tej oferty jest taki, że ubezpieczyciel odpowiada tylko za poważne szkody (powyżej 5% uszczerbku na zdrowiu). Pamiętaj więc, że lekkie kontuzje (skręcenia stawów, otarcia, siniaki itp. nie są objęte ochroną). Ubezpieczenie ma zadziałać z najwyższą dostępną na rynku polskim sumą ubezpieczenia NNW dla naszych sportów wtedy, kiedy w wyniku zdarzenia mamy konkretny uszczerbek. Jeśli uważasz, że to jest problem, ubezpieczenia NNW w szkołach, z niską sumą ubezpieczenia, obejmują wypłatę odszkodowania już od 1% uszczerbku można łączyć z tym ubezpieczeniem na poważniejsze szkody. Wybór takich ubezpieczeń jest jednak ograniczony do sumy 50.000zł 

Aby otrzymać indywidualną ofertę na powyższy zakres NNW wyślij maila na biuro@finansowachata.pl podając wszystkie z wymienionych danych: imię, nazwisko, pesel, pełny adres zamieszkania z kodem pocztowym, numer telefonu komórkowego, adres email, oczekiwany okres ubezpieczenia (30/90/18dni-rok), data od kiedy ma być ubezpieczenie.

Pamiętaj, że pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 więc wysłanie maila w piątek o 16-17 uniemożliwi nam przygotowanie oferty, żebyś mógł ją zaakceptować przed weekendem.

Zakres optymalny:

Dla osób, które są świadome i chcą w pełni zabezpieczyć siebie i najbliższych przygotowujemy indywidualną ofertę ubezpieczenia NNW w Lloyd's.

Faktyczna ochrona Ciebie i zabezpieczenie rodziny polega na tym, że w razie zajścia najgorszych zdarzeń (śmierć, kalectwo) suma odszkodowania umożliwia przez jakiś czas normalne funkcjonowanie rodziny lub uzyskane odszkodowanie możesz przeznaczyć na leczenie i rehabilitację. 

Kluczowym punktem tej oferty jest możliwość uzyskania sumy ubezpieczenia odpowiadającej nawet Twojemu DZIESIĘCIOLETNIEMU wynagrodzeniu. Aby otrzymać indywidualną ofertę na powyższy zakres NNW wyślij maila na biuro@finansowachata.pl podając wszystkie z wymienionych danych: imię, nazwisko, pesel, pełny adres zamieszkania z kodem pocztowym, numer telefonu komórkowego, adres email, oczekiwana wysokość sumy ubezpieczenia (max 10-letnie wynagrodzenie), data od kiedy ma obowiązywać ubezpieczenie. W odpowiedzi wysyłamy linka do systemu, w którym podajesz informacje dotyczące specyfiki uprawianego sportu (nr licencji, data uzyskania, doświadczenie/nalot itp.). Uwaga, w związku z polityką ubezpieczeniową ubezpieczyciel zazwyczaj odmawia przedstawienia oferty osobom, które są na kursie lub dopiero go ukończyły. Zapraszamy więc do wnioskowania osoby, które mogą zaprezentować doświadczenie w uprawianiu sportów lotniczych (dla paralotniarzy co najmnie 6 mies. po uzyskaniu licencji i min. 50h samodzielnego nalotu)

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.